Pioneers in the industry, we offer polyelectrolyte chemical powder, potassium metabisulphite powder and electrolytic iron powder from India.
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Physical State | Powder |
| Usage/Application | Water Treatment, Thickening Agent, Clarifying Agent etc |
| Color | White |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 10 kg |
₹ 75 / Kg Get Latest Price
| Physical State | Powder |
| Packaging Size | 50 kg |
| Brand | indian |
| Packaging Details | 50 kg Bag |
| Usage/Application | Food preservatives |
₹ 255 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Form | powder |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | FOOD |
Puneet Gupta (Proprietor)
Chemtech Marketing
Ground Floor, B-1/15, Model Town
New Delhi - 110009, Delhi, India